Duygular ve Mantık yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

Duygular ve Mantık8 Haziran 2015, Pazartesi

Ülkemizin geleceğini yakından ilgilendiren 7 Haziran Genel Seçimleri sona erdi. Öncelikle ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Seçimlerin ardından gözler şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Sakaryaspor Başkanı Selahattin Aydın arasında yapılacak görüşmeye çevrildi.

Herşeyden önce şunu belirtmek istiyorum. Gerek Zeki Başkan gerekse Sakaryaspor camiası duygusal mı yoksa mantıklı bir karar vermesi gerektiğini düşünmeli. İşin duygusallık kısmında mevcut Başkan Selahattin Aydın’ın görevine son verip yeni bir isimle yola devam etmek yer alıyor.

Mantık kısmına da Selahattin Aydın ile bir sezon daha ilerlemek düşüyor. Evet Sakaryaspor taraftarının mevcut yönetime bir tepkisi var. Ancak bu tepkiler elde edilecek olan başarılarla unutulur gider. Futbolda başarı herşeyi susturur. En kötü yönetici de olsanız, sportif anlamda başarıyı yakalarsanız kralsınız. Ama en iyi şekilde kulübü yönetseniz bile sahada istediğinizi alamıyorsanız başarısızsınızdır. İşte tam da burada şehrin bir karar vermesi gerekiyor. Daha doğrusu Zeki Başkan’ın...

Profesyonel dünyada duyguların ne kadar ön planda olması gerektiği tartışılır. Ancak her zaman mantıklı seçimler yapmak gerek.

Biz sadece yazar-çizeriz. İşin karar mercii şehri yönetenlerdir, büyüklerimizdir. Bize de onların aldıkları karara saygı durmak düşer. Eğer büyüklerimizin Sakaryaspor’a destek olmasını istiyorsak, onların alacağı her türlü karara da saygı duymamız gerekiyor. Sonuçta parayı veren düdüğü çalar. Zeki Başkan kimle çalışmak istiyorsa, kime güveniyorsa onun ismini destekleyecektir. Eğer bu isim Selahattin Aydın olursa