"Sakarya yerli otomobile talip"11 Mayıs 2015, Pazartesi

“YILDIZ OLMAYA ADAY”

İslam yaptığı açıklamada, Sakarya'nın doğa ve turistik açıdan çok güzel şehir olduğunu söyledi. Kentin, sanayinin gelişmesi açısından ciddi ivme kazandığını vurgulayan İslam, önümüzdeki dönemin yıldızı olmaya aday olduğunu vurguladı.  Her kentin olduğu gibi Sakarya'nın bir takım sorunları olduğuna işaret eden İslam, şunları dile getirdi:

“DAHA İYİYİ HEDEFLEMEK GEREKİR”

"Ama Allah'a hamdolsun, bu sorunların hiçbiri çözülemeyecek sorunlar değil. Uzun süredir bunları çözmeye başladık. Sakarya'nın 10 yıl öncesiyle bugünü arasında tanınmayacak kadar büyük fark var ama 'her şeyi bitirebildik' demek mümkün değil. İnsanın yaşadığı bir toplumda hiçbir zaman 'mükemmel elde edilmiştir' denemez, daima daha büyük gayret göstermek gerekir, iyinin de iyisi vardır, daima daha iyiyi hedeflemek gerekir. Onun için biz Sakarya'mızda bu şekilde çalışıyoruz."

“HEDEFLERİMİZ ARASINDA”

Geldikleri noktayı küçümsemediklerini, çok güzel noktada olduklarını ifade eden İslam, sanayinin gelişmesini, iş imkanlarının artırılmasını, şehrin kirletilmeden büyütülmesini, turizm merkezi yapılmasını, tarımla ilgili sorunların çözülmesini ve alt yapıyla ilgili ufak sorunların üstesinden gelmeyi arzuladıklarını söyledi.  İslam, Sakarya'nın otomotiv kenti olması için emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, "Bu, Sakarya'nın gelişimi açısından hedeflerimiz arasında. Otomotiv bölgesi ilan edildik, bu konuda çok ciddi çalışmalar yaptık. Önümüzdeki süreçte Sakarya olarak ilk yerli otomobili imal etmeye talibiz. İnşallah bizim şehrimizde bu sanayi kurulacaktır diye düşünüyoruz" dedi. / AA

Bu haber toplam 130413 defa okundu.