Karasu ve Kaynarca’ya SAMEK müjdesi 1 Eylül 2015, Salı

Aktürk, “Kısa süre önce Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu SAMEK Kurs Merkezlerinin sayısının arttırılacağını müjdelemiş, daha fazla hemşerimize ulaşma hedefimizi yenilemişlerdi. Bu doğrultudaki tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Karasu ve Kaynarca’ya SAMEK Kurs Merkezleri kazandırıyoruz” diye konuştu.

18 KURS MERKEZİ

Yeni merkezlerin 2015-2016 kurs dönemine hazır hale getirileceğini de açıklamalarına ekleyen Aktürk, “Kaynarca ve Karasu’daki binalarımızın da hizmet sunmaya başlaması ile mevcut kurs merkezi sayımız 18’e ulaşacak. Yeni merkezlerde ayrıca gençlerimiz için de faaliyetler gerçekleştirilecek. Yeni SAMEK’lerin gençlik merkezleri olarak hizmet sunacağını da ifade edebiliriz. Böylelikle her yaştan vatandaşlarımıza dönük geniş katılımlı çalışmalar gerçekleştirebileceğiz” dedi.

ŞEHRİN HALK ÜNİVERSİTESİ

İbrahim Aktürk, “Uzman eğitmen kadrosu, branş çeşitliliği ve sunulan hizmetlerin kalitesi ile SAMEK’in Sakarya’da yaygın eğitimin markası haline geldiğini her fırsatta ifade ediyoruz. Her yeni dönemde kapasite ve imkanlarımızı geliştiren güzel gelişmeleri paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bilindiği üzere SAMEK’ler sertifika alarak, mezun olan kursiyer sayılarıyla şehrin halk üniversitesi işlevini görüyor. Karasu ve Kaynarca’daki yeni merkezlerle de mezun kursiyer sayımızı daha da arttıracağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı. / Haber Merkezi

Bu haber toplam 126828 defa okundu.