Teröriste başına beyefendi dedi11 Kasım 2016, Cuma

Gözlerini hiç kırpmadan 250 vatan evladını Şehit eden, binlercesini yaralayan FETÖ'nün başındaki Fethullah Gülen için Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli 'Beyefendi' dedi. Hem de kanlı darbe girişimi öncesi değil, darbe girişiminden 14 gün sonra yüzlerce imamın gözü önünde bunu dedi.

SALON DOLDU TAŞTI

Skandal olay 29 Temmuz 2016 günü Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi'nde yaşandı. Sakarya İl Müftülüğü 18.00 ile 20.00 arasında din adamlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Bir salon dolusu din adamına hitaben Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasındaki gelişmeler ve yapılan çalışmaları konuşma yaptı.

TERÖRİST BAŞINA

Konuşmanın bir yerinde Serenli, "Hasan Kamil hoca bundan 2 yıl önce, 17/25 Aralık'tan önce Amerika'ya gidiyor. Mavi Marmara olayı olduktan sonra, 'Ben' diyor 'Eski valiye uğrayacağım' diyor. Başkan vekili 'Uğra' diyor. Hatta bir hadis kitabı var ya bizim, onu vermiş hediye olarak diye, Onu da götürüyor oradaki beyefendiye" deyince ortalık bir anda karışıyor.

BÜYÜK TEPKİ ALDI

Salonu dolduran din adamlarından bazıları 'Beyefendi değil. Terörist hocam, beyefendi değil. Terörist başı, beyefendi demeniz lüks oldu. Terörist başı, Fetöş deyin" diye bağırmaya başlayınca salondaki bütün din adamları bu çıkışları alkışlıyor. Aldığı tepkiyle beraber müftü Serenli, "Yani biz İstanbul'da oturduğumuz için biraz edebimiz bazı şeylere müsaade etmiyor" diyor.

ÜLKE MESELESİ

Müftü İlyas Serenli'nin bu sözleri üzerine din adamları yine tepki gösteriyor. Kanlı darbe girişiminden sadece 14 geçmesine rağmen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) başı olan Fethullah Gülen'e 'Beyefendi' diye hitap eden müftüye bu kez din adamları "Bu edebin dışında hocam, ülke muhafazası var" diye bağırıyorlar.

---------------------

 

İki kez 'Beyefendi' dedi

HAİN BAŞI

Kanlı Darbe Girişiminin üzerinden 14 gün geçtikten sonra Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi'nde düzenlenen bilgilendirme konuşmasında Sakarya İl Müftüsü İlyas Serenli, hain başı Fethullah Gülen için bir değil iki kez 'Beyefendi' dedi.

TEPKİ ÇEKTİ

Mısır'daki darbe girişimiyle ilgili konuşma yapan müftü Serenli, "Pensilvanya'yı arıyor. O beyefendiyi arıyor" dedi. Konuşmasının iki yerinde hain başına 'Beyefendi' diyen müftünün bu sözleri büyük tepki çekti.

-------------------

 

Hakkınızı Helal Edin

15 Temmuz gecesiydi.

Bir şeyler oluyordu.

Kimse anlam veremedi.

Saatler geçince anlaşıldı.

***

Acı gerçek ortaya çıktı.

Darbe girişi oluyordu.

Savaş uçukları vuruyor.

Hainler mermi sıkıyor.

***

Ama oyun tutmadı.

Millet bu kez uyumadı.

Türk Milleti 'Dur' dedi.

Dedi ama çok şehit verdi.

***

250 demokrasi Şehidi.

Binlerce demokrasi gezisi.

Sonra ! Sonra ne oldu!

Terörist başı beyefendi oldu.

***

Terörist başı da efendi oldu yaa..

Hakkını helal et Şehidim.

Hakkını helal et Gazim.

Hakkınızı helal edin.

Bu haber toplam 126770 defa okundu.