KİTAP OKUMANIN ÖNEMİ yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

KİTAP OKUMANIN ÖNEMİ29 Eylül 2020, Salı

Kitaplar, farkında olmasak da hayatımızda çok önemli bir role sahiptirler. Okuduğumuz her kitap, hayatımıza yeni bir yenilik, değişim demektir. Herkes kaliteli bir yaşam sürmeyi hayal eder, bu hayallerini yazarların bin bir emek vererek, hayal güçlerini ve bilgi birikimlerini yansıttığı kitapların içinden geçtiği çoğu zaman göz ardı edilir. Zihnimizi yeterince beslersek doğru kararlar alırız. Bu tutum yaşamamızı kaliteli ikame edebilmenin en temel yoludur.

Özellikle kaliteli bir hayat sürdürebilmek için kitaplar ile dost olmak bu işin en başında gelmektedir.

Kaliteli bir hayat kendini yeterince geliştirmekle mümkündür. Günümüzde kaliteli yaşam için tek yön maddi olanaklar gibi gösterilse de bu sadece maddiyatla mümkün olamaz. Maddiyata ulaşmakta zihnin gelişmesi ile mümkündür. Zincirleme bir edinimdir kalite. Başarıyı çağırırsın ve başarının sonucu maddiyat olur. Kazanılan her olumlu davranışın yansıması, sağlam bir gelecek olarak geri döner.

 Kişi kaliteyi, kendini eğiterek ve daima yeniliklere açık, ileri görüşlü ve her yeni güne yeni bilgileri hayatına katarak sağlayabilir.

İnsanların kaliteye ulaşmaları aslında çok zor değildir. Yapmanız gereken sadece sevdiğiniz tür kitaplar ile yola çıkmak ve zamanla farklı yolların keşfine varmaktır. Kaliteye çıkan yol kitapların sayfalarından geçmektedir. Okuduğunuz her kitap farklı dünyaların kapısını size bir bir açacaktır ve size düşen hangi kapıdan girmek istediğinize karar vermek olacaktır.

 Okumak düşünce gücünüzü geliştireceği için sağlıklı bir düşünce sistemi ile doğru kararlar alacaksınız.  Hayatınızı nasıl güzelleştireceğinizin parolasını size cömertçe sunacaktır.

İnsan daima ileriye yol almak ister fakat sadece ayaklar ile yol kat edilirse yolun sonu meçhul bir yorgunluktur. İnsan yola çıkmadan önce zihniyle de yolun sonunu görmelidir. Ne yaptığını bilerek, kararlı bir şekilde hayatına yön vermelidir. Önden hayalleri yürürse, ayaklar ahenkle onu takip edecektir.

Özetlemek gerekirse insan kendini sadece bedenen bir yola hazırlamamalıdır bu hem zihnen hem bedenen olmalıdır. Bu hazırlıktan önce kendini bol bol eğitmeli ve sağlıklı kararlar almalıdır. Buda bol bol kitap okuyarak olabilecek bir durumdur.

 Kaliteli bir hayat sürmek için öncelikle kendi kalitesini artırmalıdır. Gelişime açık olmalı ve zamanını kitap okumaya ayırmalıdır. Alışkanlıklarına kitap okumayı eklemeli mutlaka günde birkaç sayfa dahi olsa okumalı ve bunu hayatının bir kuralı haline getirmelidir.

Güller, günden güne güneşi ve yağmuru alınca nasıl güzelleşip etrafa hoş kokular yayıyorsa okuyan insanda sözleri, tavırları ve sergilediği olumlu tutumlar ile iyi bir örnek teşkil eder ve etrafına ışık saçar.

Okuyan bir toplum daima ileriye yol alır ve aydın bir geleceğin ışığı tüm insanlığa yansır.

 

Instagram / kaderccakr

Twitter / kaderccakr