Bisiklet adası Yenikent'e yapılsın1 Aralık 2017, Cuma

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bir süre önce ‘Bisiklet Adası’ projesinin Sakarya’da inşa edileceğini açıklamıştı. Yeni Sakarya Atatürk Stadyumunun karşısında Sakarya Nehri kıyısında kurulması planlanan spor tesisi ile bisiklet branşına uluslararası alanda katkı sunmayı hedeflediklerini açıklayan Toçoğlu, projenin eğitim, güvenli sürüş sertifika programları, vatandaşa yönelik faaliyetler ve altyapı faaliyetleri ile Sakarya’nın ulusal ve uluslararası alanda tanıtımının en etkin şekilde yapılmasını sağlayacağını belirtmişti.

Özçelik: Camili'ye yapılsın

Bisiklet Adası'nın yapılacağı yerle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Camili Muhtarı Yunus Özçelik, "Biz bu projenin Camili'ye yapılmasını arzu ediyoruz. Yenikent bölgesi hızla büyüyor, gelişiyor. Bölgenin sosyal ve sportif yatırımlara da ihtiyacı var. Büyükşehir Belediyemizin yapacağı Bisiklet Adası uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak. Yenikent Sakarya'nın en güzel bölgelerinden biridir. Bu proje neden Sakarya Nehri tarafına yapılsın? Biz Camili'de yapılmasını istiyoruz. Bunun için arsa tahsisi vs gibi konularda yardımcı olmaya hazırız. Sayın Başkanımız Zeki Toçoğlu'na buradan seslenmek istiyorum, gelin bu güzel projeyi Camili'ye yapalım, Yenikent'e çok güzel bir hediyeniz olsun" dedi.

Çalık: Karaman olarak hazırız

Bisiklet Adası'nın Yenikent'e çok yakışacağını belirten Karaman Muhtarı Mustafa Çalık ise, "Bisiklet Adası Karaman’a yapılırsa mükemmel olur. Bölgemiz açısından çok önemli bir proje… Karaman Mahallesi olarak hazırız. Karaman halkı bu projenin bu bölgede hayata geçmesini bekliyor. Böylesine önemli bir projenin Yenikent Bölgesi’nde düşünülmesi bizleri son derece heyecanlandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na şimdiden teşekkür ediyorum” dedi. Kadir ŞİRİN

Bu haber toplam 132512 defa okundu.