Olay başkanın anlattığı gibi değil10 Aralık 2017, Pazar

Töre “Adapazarı Garı diye bir yer yok Büyükşehir’in yaptığı haritada. Gar Meydanı ve Mithatpaşa istasyonu da yok. Onun için Maltepe’nin altına alınsın teklifi yapıyorlar. TÜVASAŞ diye bir yer de yok. Daha fazla açık konuşmayım” dedi.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) İstanbul 1 Nolu Şubesi  Adapazarı Ekspresi’nin Gar’a gelmesi konusunu tartışmak üzere Sakarya basını ile bir araya geldi. Adapazarı Garı ve Ada Ekspresi konusunda yapılan basın açıklamalarının ardından, sözü Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre  aldı. Toplantıya, Töre’nin açıklamaları damgasını vurdu.

MEVZUATA AYKIRI

Hüsamettin Töre “Garı da Mithatpaşa’ya değil Maltepe’nin altına yapalım şeklinde Sayın Ayhan Sefer Üstün’ün demeçlerini veya algılarını okudum. Maltepe’nin altı boydan boya 300 metreyi geçmez. Çünkü yarısını biz Büyükşehir Belediyesine kavşak düzenlenmesi adı altında kiraya verdik. TCDD’den kiraladılar, orada 11 bin küsur metrekare yeri. Kavşak yaptılar. Mithatpaşa geçidinde geliş ve gidiş olarak ikinci bir geçit açıldı. Mevcut geçidin 70 metre ilerisine dönüş yolu adı altında bir geçit açıldı. Bu bizim mevzuatımıza uygun değil” dedi.

OLAY ÖYLE DEĞİL

Töre şöyle devam etti: “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız gazetelerde diyor, ‘Ben Adapazarı Ekspresi’nin girmesini herkesten çok istiyorum ama yerin altından gelirse. İşte Demiryollarının bize sunduğu geçitlerde bize üç tane geçit yapıverecekler ama öbür geçitlerimizi de kapatacaklar. Dolayısıyla benim trafiğim hallaç pamuğu gibi olacak.’ Şimdi olay sayın büyükşehir belediye başkanının anlattığı gibi değil.

HARİTADA YER YOK

Nasıl değil? ‘Ben tren yerin altından gelirse istiyorum.’ Bakınız Google’da bir harita açalım. Adapazarı Garı diye bir yer yok, Büyükşehir’in yaptığı haritada. Adapazarı Gar Meydanı diye bir yer yok. Mithatpaşa İstasyonu diye bir yer de yok. Onun için Maltepe’nin altına alınsın teklifi yapıyorlar. TÜVASAŞ diye bir yer de yok. Yani bu ne demek oluyor? Daha fazla açık konuşmayım”  

Bu haber toplam 128291 defa okundu.