NEYİN MAĞDURU!18 Aralık 2017, Pazartesi

MÜDÜR TÖRE'YE SAHİP ÇIKTI

Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) İstanbul 1. Nolu Şubesi'nin geçen 9 Aralık tarihinde Adapazarı'nda düzenlediği basın toplantısının yankıları dinmek bilmiyor. Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre'nin ağır sözleri ve iddiaları sonrasında başlayan tartışma sürerken, iki sendika sonrasında Sakarya Sivil Toplum Platformu (SASTOP) Başkanı Önder Döker de yaptığı yazılı açıklamayla gar müdürü Hüsamettin Töre'ye sahip çıktı.

CUMALI'NIN ALGISI YANLIŞ

Ada Treni'nin mutlaka Adapazarı Tren Garı'na gelmesi gerektiğini bir kez daha savunan Başkan Döker, tren seferlerinin trafik akışını olumsuz yönde etkilemeyeceği tezini bir kez daha savundu.

9 Aralık'taki basın toplantısında 20'ye yakın basın mensubunun kendilerine hak verdiğine vurgu yapan Döker, "Toplantıya katılmayan gazeteci Hüseyin Cumalı aynı algı içinde olmamış ve gazetelerinde böyle bir yoruma gitmemişlerdir" sözlerine yer verdi.

MİLLETVEKİLLERİNE ÇATTI

Gazetemiz Genel Yönetmeni Hüseyin Cumalı'ya yönelik eleştirisini sürdüren Döker, "Çünkü açıklananlar Adapazarı Ekspresleri ve ADARAY'ın çalışmaması sebeplerini halkın sorunları ve yanlış olabilecek düşünceleri ortaya konmuştur" sözlerine yer verdi. Gar Müdürü Hüsamettin  Töre'nin trenle ilgili açıklamaları yanında  şehirdeki dedikodulardan da bahsettiğini belirten Döker, muhalefet vekilleri dışında kimse ile iletişim sağlayamadıklarına vurgu yaptı.

 

MİNİBÜS VE OTOBÜSLER

Yazılı basın açıklamasında Döker, "ADA Treni'nin ve ADARAY'ın  çalıştırılmaması ile ilgili olarak halkımız otobüs ve minibüsler hakkında şikayetçiler. 'Bizi neden pahalı seyahate mahkum ediyorlar. Adapazarı-Arifiye-Sapanca hattında üst üste yolculuk yapıyoruz. Duraklarda araba bekliyoruz. Vasıtalar dolu olduğu için binemiyoruz. Ada Treni ve Adaray'ın çalışması halinde  rahat bir yolculuk yapacağız' diyorlar" sözlerine yer verdi.

HANIMLAR MAĞDURLAR

Döker açıklamasını, "Özellikle hanımlar bu belli saatlerdeki doluluktan ve kalabalıktan mağdurlar. Gar Müdürümüz halkın bu konudaki şikayetleri samimi ve açık olarak dile getirmesi, Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) basın açıklamasına katılmayan bir gazetemiz yazarı tarafından dile getirilmekte ve gar müdürümüz hedef  gösterilmektedir. Gar Müdürümüz halkın neler düşündüğünü söylemesi belediyemize bir bilgilendirmedir" dedi.

HALK BÖYLE KONUŞUYORMUŞ

Döker, "Yine halkımız maalesef Ada Treni ve Adaray'ın çalışmamasının sebebini otobüsçüler ve minibüsçüler ile ilişkili mi acaba düşüncesine sahiptirler. Bu nedenle halkımızın bu görüş ve düşüncelerini dile getirmesi bir suç mudur! Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve minibüsçü ve otobüsçü kardeşlerimizi bilgilendirmesini bir suç ve skandal olarak değerlendirmesi yerinde değildir" sözlerine yer verdi.

NEDİR BU MAĞDURİYET!

Döker, "Halkımıza güzel hizmetler sunan Büyükşehir Belediye Başkanımız, Minibüsçü, Otobüsçü kardeşlerimiz lütfen halkın arasına karışıp bu sözlerin gerçek sahiplerini dinlesinler" diyerek basın açıklamasını bitirdi. Önder Döker'in bu açıklaması basın da yer almasıyla yeni bir tartışmanın da fitilini ateşledi. "Özellikle hanımlar bu belli saatlerdeki doluluktan ve kalabalıktan mağdurlar" sözüne atıfta bulunanlar "Bu mağduriyet nedir" diye sordu.

KADIN-ERKEK MUHABBETİ

Döker'in açıklamasında " Özellikle insanlar bu belli saatlerdeki doluluktan ve kalabalıktan mağdurlar" demediğini, üstüne basa basa "Özellikle hanımlar bu belli saatlerdeki doluluktan ve kalabalıktan mağdurlar" dediğini belirten vatandaşlar, "Gerek şoför esnafı, gerekse toplu taşıma araçlarını kullananlara yönelik bu sözlerin anlamı nedir! Kadınlar neyin mağduru! Kalabalık ise erkeklerde kalabalıktan mağdur olur. Döker neyin mağduriyetini vurguluyor" dedi.

Bu haber toplam 128569 defa okundu.