Sert dalgalanmalar..1 Şubat 2021, Pazartesi

Dünyada zengin ülkelerde bile şirketlerin borçlarındaki yükseliş ve karlılıklarındaki düşüş bir sorunken, oralardaki gibi yüksek tasarrufun ve derin sermaye piyasalarının olmadığı Türkiye’ de çözüm kamu yönetiminden gelmeli.

Paranın büyük ölçüde toplanmaya devam ettiği  fonları cezbetmek içinse faizi yükseltmek dışında ve hatta ondan daha önemli olarak kurumlarda ve politikalarda şeffaflık ve istikrarın sağlanması, enflasyonun dizginlenmesi, hukuk güvenliğinin arttırılması net bir şekilde şarttır.

 Piyasamızda özellikle BIST tarafında önemli bir yere geldik ülkelerin borsaları ticaret hacminin özetidir aslında ve önemlidir. Borsamızın yükselmesi için güzel  bir haber şart. Yeni bir çözümcül ekonomi paketi ve daha önemlisi uygulamak güzel bir çözüm olacaktır, yabancı yatırımcıyı da beraberinde getirecektir diyorum ve haftalık yorumlara geçiyorum..

Bıst100: Bosa için güzel bir yükselişten sonra artık düzelme yapabileceğimizi söylemiştik. Geçtiğimiz hafta sert düşüşler yaşadık, bu hafta ilk işlem günü 1498,43 üzerinde kapanış yönü yükselişe çevirir. Kapanış yapamadığı taktirde 1438.17, 1367.97 görülebilir.

Dolar: Dolar kuru tarafında önemli bir seviyedeyiz 7.31 altında kaldığımız sürece bir alt noktalar görülür. 7.23 , 7.00 hatta çok sert bir hareket görecek isek 6.87 ye değip tekrar 7 seviyelerine gelebilir.

Gram altın: Altında seviyeler kolay 450 üzerinde kalmasıyla yükseliş başlar, 429 altında ise 420, 410 lar görülür ve alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Herkese bol bereketli mutlu bir hafta diliyorum..

Yasal Uyarı: SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı: "Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.