İşte hayal kırıklığına uğradığım konu26 Şubat 2021, Cuma

Değerli okuyucularım Koronavirüs belasının azalacağı yerde fazlalaştığı günlerdeyiz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tedbirlerin iller bazında uygulanacağını belirtmesinden sonra Sakarya olarak normal yaşama dönme çabalarımızın daha fazla olacağını tahmin etmiştim.  Yanılmışım.

Benim tahminim Sakarya olarak İlçeler bazında Valilik tarafından gerekli tedbirlerin alınacağı ve uygulamaların vakaları azaltacağı yönünde idi. Tahminimde bir tek Valilik tarafından alınan tedbir ve uygulamalar tuttu, halkımızın bu tedbirlere ve uygulamalara uymaması ise bende hayal kırıklığı yarattı. Değerli okuyucularım birkaç gündür SAKARYA HALK gazetemizde halkımızın duyarsızlığını ve kurallar ile kararlara uymadığını görüp okuyorsunuz. Bende buna pes diyorum.

Hepimizin yaşadığı Sakarya için el ele olduğumuzu düşünelim, birinci görevimizin kentimiz için en iyisini yapmamızın olduğunu görürüz. Oysaki biz ne yapıyoruz, her şey ortada yani her şeyin en kötüsünü yapmaya çalışıyoruz. Yapıyoruz da. Valimiz Çetin Oktay Kaldırım beyin başkanlığındaki İl sağlık kurulu koronavirüs belasının başımızdan gitmesi bakımından çok güzel kararlar alıp uygulamaları hayata geçiriyor, bizler Çark Caddesi başta olmak üzere adeta tedbirlere karşı çıkıyoruz.

Yine SAKARYA HALK” ta gördüğünüz gibi şehrin her yerinde maskesiz yüzlerce kişi görmek mümkün. Orhan Cami önündeki oturma yerleri, Kent meydanındaki düzensiz kalabalık, Pazar yerlerindeki bilinçsiz kalabalık, hele dolmuşlardaki eskisi gibi üst üste yolculuk yapılması bizi geriletmiyor koronavürisi daha sıkı içimize kadar itiyor.

Böylemi olması lazım diye insan isyan ediyor. Genç kardeşlerimize seslenmek istiyorum neden maske takmadan dışarılara çıkıp geziyorsunuz. Maske takması mecburiyetini bile bile makyaj yapıp güzelliğini sergilemek amacı ile genç hanımlarımız neden maskelerini çene altına indiriyorsunuz.

Toplu taşıma yapan Belediye ve özel otobüs, minibüs, kırmızı dolmuş şoförleri arkadaşlarımız aracınıza maskesiz yolcu almıyorsunuz da sizler kendiniz neden maske takmıyorsunuz. Sizleri illaki fotoğraflayıp teşhir mi edelim.

Yine Çark caddesi başta olmak üzere müesseselerde çalışanlarımız sizlerin hemen tamamına yakınınızda maske yok. Neden. Bu mücadeleye böylemi katkı vereceksiniz. Eğer katkınızın böyle olacağını düşünüyorsunuz size sözüm bu virüsü taşıyıp bulaştıran kişiler sizlersiniz.

Bir sözümde Emniyet görevlilerine Cuma gecesi başlayıp Pazartesi sabahı sona eren hafta sonu kısıtlamasında şehirde trafik normal günleri aratmıyor. Kontrol var derseniz işte benim inanmadığım tek konuda orası. Bunu da illaki video çekerek mi gösterelim. Biraz daha sıkı kontrol yapınız lütfen.                                       (g.ayhan7171@gmail.com) 26.02.2021