Durmuş Yerel Eğitim Şurasına katıldı8 Nisan 2018, Pazar

YOĞUN İLGİ

İlimizdeki görevine yeni başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Engin Kahraman’ın da katıldığı Yerel Eğitim Şurası’na eğitimciler yoğun ilgi gösterdi. Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.  Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) Sakarya Şube Başkanı Fatih Cingöz’ün açılış ve selamlama konuşmasından sonra ÖĞDER Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz’ın konuşmasıyla devam edildi.

SUNUMLAR YAPILDI

Moderatörlüğünü Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özem’in yaptığı şuranın ilk oturumunda Şakir Voyvot ( Kabataş Lisesi Md. Yrd.) ve Mehmet Özer ( Maarif Müfettişi) sunumlarını gerçekleştirdi. İkinci oturumda da Prof. Dr. M. Esat Harmancı (Kocaeli Ünv. Öğretim Üyesi) ve Adem Şahinkaya (İzmit Yavuz Mes. Tek. And. Lisesi Md.) sunumlarını yaptı.  Sunumlardan sonra soru cevap bölümüne geçildi. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da program sonunda bir konuşma yaptı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Açılış konuşmasında ÖĞDER Sakarya Şube Başkanı Fatih Cingöz, ülkemizde uygulanan eğitim sisteminin ve eğitim politikalarının amaçlanan insan modelini yetiştirmekten uzak olduğunu ve maalesef eğitimden beklenen başarının da bir türlü gerçekleşmediğini, buna sebep olan bazı konuların konuşulup çözüm önerileri sunabilmek için bu yıl yerel eğitim şurasının ikincisini düzenlediklerini söyledi. Cingöz, şuraya konuşmacı ve dinleyici olarak katılan herkese teşekkür etti.

Bu haber toplam 124028 defa okundu.