Çuvalla para verseniz böyle bir reklamı yapamazsınız20 Kasım 2021, Cumartesi

MasterChef'in 'Sakarya özel' bölümü önceki akşam yayınlandı. Şehrimizin değerlerini, kültürünü ve lezzetlerini tanıtan bölüm, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Maltepe Park'ta çekilirken Başkan Ekrem Yüce Sakarya ile ilgili sembol olmuş lezzetlerin tanıtımı için de bilgiler sundu.

Açıkçası, Sakarya’nın tanıtımı için onca para harcasanız reklamı bu kadar güzel ve etkili yapamazdınız. İşte bu tür ratingi yüksek programların tanıtım açısından önemini bir kez daha vurgulamak isterim.

Yerel çorbalarımız, meşhur ıslama köftemiz, tatlı kabağımız, ayva ile yapılan dolma ve diğer zengin mönümüz, 1 saat içinde sadece Türkiye değil, dünyada milyonlarca kişi tarafından keyifle takip edildi. Geçmişte eleştirdiğimiz konular olsa da Sakarya’nın yemek sanatı ve lezzetini ülke çapında duyurmak ve izlemek gerçekten keyifliydi.

Sakarya Üniversite yemek tarihçisi Prof. Dr. Arif Bilgin de MasterChef yarışmasına konuk oldu. Prof. Bilgin, Sakarya’nın zengin mutfağından derlediği yeni kitabını gerek şeflere gerekse yarışmacılara takdim etmesi ayrı bir gurur kaynağıydı.

 

Ve Başkan Ekrem Yüce…

Her zamanki nahif ve etkili üslubuyla Sakarya’yı tanıtan kısa bir konuşma yaptı. Sakarya’nın bir kardeşlik şehri olduğuna vurgu yapan Yüce, ülkenin tüm lezzetlerini Sakarya’da bulmanın mümkün olduğunu ifade etti.

Dediğimiz gibi bazı işlerde çuvalla para dökseniz bundan iyi bir reklamı yapamazsınız. Ağırlama, sohbet, sunumlar ve sohbetler gerçekten çok güzeldi. Bir de şeflerin Sakarya’ya övgüsü gerçekten huzur dolu dakikaların geçmesine neden oldu…

Yarışmaya jüri üyesi olarak katılan Kenan Sofuoğlu, MasterChef jürisi Somer Sivrioğlu’nun sorduğu milletvekilliği mi zor motosikletli yarışçılık mı sorusunu yanıtlarken önemli olanın işini severek yapmak olduğunu ve milletvekilliği süreci dolduktan sonra yeniden sporcu yetiştirmeye devam edeceğini belirtti.

Özellikle de bir cümlesi dikkatimi çekti. Formula 1 için sporcu yetiştireceğim diyen Sofuoğlu, bunun için çalışmalara başladığını belirtti. Hadi bakalım diyelim…