Okulistik ve KDS'ye Şahin damgası29 Mayıs 2013, Çarşamba

Türkiye çapında düzenlenen Okulistik Sınavı’nda Türkiye şampiyonluğu ve Sakarya birinciliği yine Şahin İlköğretim Okulu’nun ve Şahinli öğrencilerin oldu. Sakarya’dan onlarca devlet okulu ve özel okulun katıldığı sınavda Şahin İlköğretim Okulu 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıflar düzeylerinin tamamında Sakarya birincisi oldu. Şahin Okulları Türkiye Kurumlar Sıralamasında, 5. sınıflar düzeyinde 432 okul arasında Türkiye dördüncüsü, 6. sınıflar düzeyinde 452 okul içerisinde Türkiye İkincisi, 7. sınıflarda ise 460 okul arasında Türkiye dördüncüsü oldu.

500 TAM PUAN

Türkiye çapında 8. sınıflar düzeyinde 27.328 öğrencinin katıldığı sınavda, Sakarya'dan 1.160 öğrenci ter döktü. Şahin Okulları 8. sınıf öğrencilerinden Olçum Eser ve Gürkan Dönmez toplamda 1 yanlışla il ikinciliğine yerleşti. 7. sınıflar düzeyinde 26.042 öğrencinin içerisinde 3 Şahinli 500 tam puan ile Türkiye birincisi oldu. 4 öğrenci ise sadece 1 yanlış yaparak il ikinciliğine yerleşti. 6. sınıflar kategorisinde 27.025 öğrenci ter dökerken 2 Şahinli 500 tam puan ile Türkiye birinciliğine yerleşti. 5. sınıflarda 28.967 kişi arasında 3 Şahinli Türkiye birincisi oldu. 37.081 öğrencinin katıldığı 4. sınıflarda ise 1 Şahinli toplamda 1 yanlışla il ikinciliği elde etti.

TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

Şahin İlköğretim Okulu, “okullar arasında” tüm düzeylerde Sakarya birinciliği elde ederken, Türkiye dereceleriyle de Sakarya’nın gurur kaynağı oldu. Şahin Okulları, kurumlar arasında 6. sınıflar düzeyinde Türkiye ikincisi okul olurken, 5. ve 7. sınıflarda Türkiye dördüncülüğü elde etti.

KDS SINAVINDA DA BİRİNCİLİK ŞAHİN’İN!

Türkiye çapında düzenlenen KDS Sınavında Sakarya birinciliği yine Şahinli öğrencilerin oldu. Sakarya’daki tüm devlet okulları ve özel okulların katıldığı KDS’de 5., 6., 7. ve 8. sınıflar düzeylerinin tamamında Sakarya birinciliği Şahinli öğrencilerin oldu. 

32 ŞAHİNLİ 700 TAM PUAN ALDI

6. Sınıflarda 700 Tam Puanla 14 Şahinli Sakarya birincisi oldu. Şahin Okulları 8. sınıf öğrencilerinden Onur Demirkol, Şevval Özer, Sevcan Demircan, İlkim Akçabelen ve Nihan Bekarlar 700 tam puan alarak Sakarya birinciliğine yerleşti. 7. sınıflarda 4 öğrenci Sakarya birincisi olurken, 6. sınıflarda 14 öğrenci Sakarya birinciliğine yerleşti. 5. sınıflar düzeyinde ise 9 Şahinli 700 tam puanla zirvede yerini aldı. Şahin Okulları’nın elde ettiği başarının, şans eseri değil, profesyonel eğitim kadrosunun geçmişten bu yana yaptığı programlı çalışmaların ürünü olduğunu belirten Şahin Okulları Genel Koordinatörü Dr. Esin Cevrioğlu, “Bu başarı, öğretmenlerimizin özverili çalışmalarının eseridir. Ancak vardığımız nokta bizim için şu an hedeflenen yer değil. Şahin Okulları, Türkiye’de eğitimin markası olduğunda hedefimize ulaşacağız.” dedi.

EĞİTİM KALİTESİ

Şahin Okullarının yıllardır ulusal ve uluslararası önemli başarılara imza attığını ifade eden Şahin İlköğretim Okulu Müdürü Mert Can, “Başarılarımıza bir yenisini daha eklediğimiz için mutluyuz. Öğrencilerimizin değerlendirme sınavı performanslarının bu denli yüksek olması, Sakarya’nın Türkiye başarı sıralamasında Şahin Okulları ile yükselmesi, okulumuzun çalışmalarının ne kadar isabetli ve doğru olduğunun bir göstergesidir. Eğitim kalitesinde ve başarıda Sakarya’nın çıtasını yükseltmiş olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Şahin Okulları olarak değerli öğretmenlerimize, velilerimize ve çalışmalarımızın aynası olan gurur kaynağımız öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi. / Haber Merkezi

Bu haber toplam 134537 defa okundu.