Huzurlu bayramlar Sakarya20 Temmuz 2021, Salı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de bayram heyecanı bugün itibariyle başladı. Bayram namazının ardından kurbanlar kesilecek ve ardından bayramlaşmalar başlayacak. Bayram yoğunluğu nedeniyle özellikle pandemi kurallarına dikkat çeken uzmanlar yine maske, mesafe ve hijyen konusunda uyardı.

CANLANMA BEKLENİYOR

Sakaryalılar bir bayrama daha ulaşmanın huzuru içinde. Bugün binlerce kişi, bayram namazını eda ettikten sonra kurbanlarını kesecek, dualar okunacak ve eş, dost, akraba ziyaretleri yapılacak. Öte yandan bayram gelmesiyle piyasalarda canlanma bekleniyor. Vatandaşlar  planladığı bütçeleriyle; esnaflar, AVM’ler ve birçok sektörü canlandıracak şekilde harcama yapacak.

TEDBİRLERE UYALIM

Pandeminin etkisi tüm hızla devam ederken, bayramlaşmalarda maske, mesafe ve hijyen kurallarına her zamankinden daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Zira bayram demek daha fazla yoğunluk, daha fazla risk demek. Başta Vali Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü ve diğer yetkililer bayramda kurallara uyma konusuna önemle vurgu yapıyor.

TRAFİĞE DİKKAT

Bir diğer konu ise bayramda yola aracıyla çıkacak olanlara. Türkiye’de her bayram günlerinde maalesef 100’e yakın insanımızı kaydediyoruz. Hız limitlerine uyulmaması, trafik kurallarının ihlal edilmesi ve diğer sürücü hataları sebebiyle bayram günlerinde vatandaşlarımızı kaybediyoruz. Huzurlu bir bayram için; tedbiri elden bırakmadan sevdiklerimize sağlıklı şekilde kavuşmak dileğiyle…     

 

Bu haber toplam 172 defa okundu.