İkinci Kızılcahamam kampı başladı26 Temmuz 2021, Pazartesi

Temsilcimiz Sakaryasporda ikinci etap kamp çalışmaları başladı. Bayram iznini tamamlayan teknik heyet ve futbolcular Kızılcahamam Patalya otel’ de kampa devam ederken çalışmalarını da aynı otelin çim sahasında sürdürüyor.

Ay sonuna kadar sürecek

Sakaryasporun Kızılcahamam kampı 2. Etabı 31 Temmuza kadar devam edecek, 31 Temmuzda oynanacak Tarsuz İdmanyurdu spor hazırlık maçından sonra takım Abant’a gidecek hazırlıklarına abant kampı olarak devam edecek. Sakaryasporun daha önceki yıllarda da Abant ta kamp yaptığı otel tesislerinde yapılacak çalışmaların çok verimli olacağı bellirtildi.

Kondisyon artıyor

Teknik direktör Ercüment Hülaki Coşkundere çalışmalarda teknik ve taktik gelişmelerin yanı sıra en fazla kondisyon depolama yönünden uğraş veriyor. Deneyimli teknik direktör Coşkundere koşu, ısınma, açma germe, 7x2 çalışmalarında tempolara çok dikkat ediyor. Top kontrolleri ve çift kale çalışmalarında ise koşu alanlarını bire bir futbolcular ile konuşuyor.

Abant sonrası Rüstemler

Sakaryasporun  Kızılcahamam ve Abant kamplarını tamamlanmasının ardından takımımız Rüstemler tesislerine gelerek lige kadar çalışmalarını burada sürdürecek. Yönetimin program değiştirebileceği belirtilirken durumun tesislerdeki yenileme çalışmaları ile ilgili olarak planlanacağı ileri sürüldü.

 

Bu haber toplam 149 defa okundu.